02 júna, 2023
11 11 11 AM
Hrať volejbal
Ľadový hokej: sú povolené zápasy?
Rýchle pokyny pre tenis
Box, muay thai a tiež MMA: rozdiely medzi týmito populárnymi bojmi vo fitness centrách
Ukončite videohry Fifa ako aj hry
Volejbalové cvičenia pre nováčikov
Prehľad pre Slovensko: herné, zábavné a zároveň športové aktivity
Taktika zistiť predpokladať vo dvore
Čo je potrebné, aby sa stal špecialistom MMA boxer?
Spoľahnite sa na svoju možnosť
Latest Post
Hrať volejbal Ľadový hokej: sú povolené zápasy? Rýchle pokyny pre tenis Box, muay thai a tiež MMA: rozdiely medzi týmito populárnymi bojmi vo fitness centrách Ukončite videohry Fifa ako aj hry Volejbalové cvičenia pre nováčikov Prehľad pre Slovensko: herné, zábavné a zároveň športové aktivity Taktika zistiť predpokladať vo dvore Čo je potrebné, aby sa stal špecialistom MMA boxer? Spoľahnite sa na svoju možnosť
Z násilia v boji čo hovoria bojovníci zmiešaných bojových umení

Z násilia v boji: čo hovoria bojovníci zmiešaných bojových umení

Z násilia v boji čo hovoria bojovníci zmiešaných bojových umeníSúhrn. Fenomenologické hodnotenie zobrazenia, ktoré bojovníci zmiešaných bojových umení-zmiešané bojové umenia-majú, pokiaľ ide o ich definíciu, ako aj fyzické násilie vo svojej praxi, od ich odpovedí po otázky: „myslíte si, že o MMA je hrozná metóda?“e“ čo pre vás znamená zmiešané bojové umenie?“

Medzi profesionálnymi zápasníkmi 43, ktorí zostali v 8 brazílskych hlavných mestách, sa osobne hovorilo medzi 2016 a 2017. Hodnotenie založené na úmyselnom prekročení objasňuje základné vrstvy zobrazení vhodných pre témy techniky MMA, čo naznačuje, že hľadisko citlivého objektového tela je kompatibilné s pripisovaním násilia, avšak hľadisko personálneho subjektu nie, čo umožňuje pochopenie existenciálne pozitívnych definícií, ktoré pre nich majú zmiešané bojové umenia.

Úvod. MMA alebo blended martial arts je športová bojová modalita, formálne narodená v roku 2001, v ktorej 2 konkurenti kombinujú techniky rôznych bojových umení na uskutočnenie boja na blízko. V ňom je úspech špecifikovaný knockoutom, technologickým ko (narušenie súdu), podaním (priznaním porážky) vyzývateľa alebo bodovaním (výber sudcov). Uprostred intenzívnych sporov súvisiacich s fyzickým násilím, ktoré sa mu pripisuje, a tiež si zaslúži záujem z rôznych techník, posledných 20 rokov pozorovalo jeho vynikajúci vývoj na celom svete, pričom rozmanitosť nasledovníkov metódy sa priblížila na 300 miliónoch ľudí (Reinsmith, 2013).

Prístup

V rokoch 2016 až 2017, s povolením etickej komisie štúdie, som osobne uskutočnil sériu stretnutí s oblasťou 43 zápasníkov v Brazílii 9 žien a 34 mužov, s vekmi od 19 do 39 rokov, a tiež všetky úrovne skúseností, ktoré sa pohybovali od 1 do 14 rokov kompetencie v spoločenských podujatiach v kombinovaných bojových štýloch, nahraté na mieste Sherdog (Sherdog).

PrístupVyhľadávanie bolo zahrnuté 8 zdrojov mesta, v snahe pokryť všetky 5 oblastí krajiny, Rio de Janeiro, Soo Paulo, Curitiba, Belo Horizonte, Brasília, Salvador, Belém, Brazília. Respondenti boli súčasťou expertných skupín, ktorých vedúci predstavitelia mali na starosti výber a tiež schvaľovanie stretnutí. Z pološtruktúrovaného rozhovoru sa po úplnom prepise analyzovali len odpovede na otázky 2 „bytia:“ považujete zmiešané bojové umenia za násilnú metódu?“e“ čo vám MMA navrhuje?“

Vedenie stretnutí sa uskutočnilo v rámci“ pozastaveného počúvania “ (Barreira, 2017B), pričom sa uskutočnil dialógový proces zameraný na pochopenie významu toho, čo respondent nahlásil. Na druhej strane hodnotenie bolo založené na“ úmyselnom prechode“, liečbe, ktorá v dôsledku kontrastu definícií vyjadrených v záznamoch vedie rôzne redukčné cesty podľa chápania klasickej fenomenológie Edmunda Husserla a Edith Steina (Barreira, 2017B).

Je to divoké, ale Páči sa mi to

Je to divoké, ale Páči sa mi toNa otázku, či berú do úvahy režim Divoký, mnohí konkurenti reagujú na to nie, zmiešané bojové umenia nie sú násilné. Toto riešenie je dodržané pripravenými nezhodami v obrane metódy. Na druhej strane existujú profesionálni konkurenti, ktorí tvrdia, že vnímajú zmiešané bojové umenia ako divoké. Jeho odpovede do veľkej miery odrážajú to, čo sa už nachádzalo v prispôsobených literárnych dielach: „z hľadiska [hrozného] považujem. Považujem to za hrozné, pretože ide o spôsob boja, bitia“ (D. A., 33 rokov, muž, 14 bitiek, Belém, ). Dôraz na fyzický aspekt modality a jeho kolo duševného cítenia sú tu prezentované, pričom sa považujú za“riešenie metódy“.

Je to však fyzický aspekt, ktorý zdôraznia opýtaní, ktorí vidia fyzické násilie v MMA: je to však fyzický prvok, ktorý zdôraznia respondenti, ktorí vidia násilie v zmiešaných bojových umeniach:

Vizuálne hovorí-a dokonca prakticky povedané-je to fyzické násilie.  Ak sa pozrieme na interpretáciu násilia, ktoré je čokoľvek, čo kontrastuje, ako aj na vás útočí náhodnou metódou, ide o fyzické násilie. Podľa tejto definície fyzického násilia končí MMA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *