02 júna, 2023
11 11 11 AM
Hrať volejbal
Ľadový hokej: sú povolené zápasy?
Rýchle pokyny pre tenis
Box, muay thai a tiež MMA: rozdiely medzi týmito populárnymi bojmi vo fitness centrách
Ukončite videohry Fifa ako aj hry
Volejbalové cvičenia pre nováčikov
Prehľad pre Slovensko: herné, zábavné a zároveň športové aktivity
Taktika zistiť predpokladať vo dvore
Čo je potrebné, aby sa stal špecialistom MMA boxer?
Spoľahnite sa na svoju možnosť
Latest Post
Hrať volejbal Ľadový hokej: sú povolené zápasy? Rýchle pokyny pre tenis Box, muay thai a tiež MMA: rozdiely medzi týmito populárnymi bojmi vo fitness centrách Ukončite videohry Fifa ako aj hry Volejbalové cvičenia pre nováčikov Prehľad pre Slovensko: herné, zábavné a zároveň športové aktivity Taktika zistiť predpokladať vo dvore Čo je potrebné, aby sa stal špecialistom MMA boxer? Spoľahnite sa na svoju možnosť
Zbytočná kontrola tenisu. Prečo hrať 15: 0, 30: 0 a 40: 0?

Zbytočná kontrola tenisu. Prečo hrať 15: 0, 30: 0 a 40: 0?

Zbytočná kontrola tenisu. Prečo hrať 15: 0, 30: 0 a 40: 0?Pravdepodobne každý zástanca biele športové aktivity niekedy predtým sa pýtal sám seba, prečo tenis sa počíta prostriedky sa počíta? Keď sa inkvizítori pokúsili nájsť riešenie, nenašli ho. Faktor je jednoduchý-existuje nepretržitá špekulácia o definícii počítania tenisu a jednoducho neexistuje jednoznačná odpoveď. To sa teší tenisu, takže si zvykol na pravdu, že sa hrá na 4 pätiny a tiež tenisový poklad musí skončiť s rozdielom dvoch sfér. Už Slová fiftýn (z anglickej pätnástky, teda 15) naznačujú počítanie súkromných videohier.

Pokrok, ktorý je neistý prišiel na kombinovanie do usmernení. Tenis sa počíta tak, ako dodržiava. 0, 15, 30, 40, hra (potenciálne zápas aj výhoda). Spočiatku, skôr ako číslo 40, 45 bolo uvedené. Takáto kontrola bola zrejme zavedená kvôli skutočnosti, že bodovanie v pokladoch bolo zaznamenané na hodinách. Pre každý faktor (výmena) navrhla ruka štvrtinu hodiny. Vzhľadom k tomu, že hodina je 60 minút, alebo štyri štvrtiny hr, poklad bol použitý štyri víťazné výmeny. Len neskôr bolo prezentované, že poklady musia skončiť s rozlíšením dvoch sfér. To isté platí pre zbierky, ktoré sa hrajú až 6 pokladov, alebo približne rozlíšenie dvoch videohier. A až v roku 1965 James Van Alen určený na zrýchlenie hry tiebreak.

45 alebo 40?

45 alebo 40Vráťme sa však k hodnoteniu súkromných videohier. Ako je v súčasnosti uvedené, loptová hra bola predtým vytvorená s využitím hodín. Toto je len jedna z najrozšírenejších verzií. A pôvodne, na rozdiel od 40 bol uvedený v bodovaní 45. Očakávalo sa, že pochádza zo stredovekého Francúzska. Ale potom došlo k zmene. „Nepredpokladám, že niekto skutočne rozpozná, ako to vlastne začalo, alebo prečo sa hodnotenie týmto spôsobom,“ uviedla Elizabeth Wilson, ktorý vlastne napísal knihu o histórii tenisu. Všetko podľa nej sú predovšetkým príbehy ako skutočné historické informácie.

  • Koncept, že faktory sa počítajú po štvrtine hodiny, má svoj dôvod. S týmto bodovaním bolo prísť francúzski mnísi, ktorý používal číselník ako najjednoduchší prostriedok na počítanie pri bodovaní.
  • Ešte jedna teória hovorí o francúzskych strieborných minciach v hodnote 60 sous a tiež menších mincí v hodnote 15 sous. Pre tieto sumy sa Stávky na zápasy hrali na cisárskom dvore a zisk jedného pokladu si zaslúžil 60 sous.

Ale ako sa faktory znížili zo 45 na 40?

Podľa jednej anglickej správy od 16. v 19. storočí francúzski študenti následne znížili počet 45 na 40 (skôr ako štyridsaťpäť až štyridsať) v dôsledku výslovnosti. Je lepšie tvrdiť, že charakter bol skutočne znížený kvôli tenisovým rozhodcom, aby sa ich hodnotenie menej komplikovalo vyslovovať. Ďalšou teóriou je, že bodovanie pochádza z francúzskej videohry jeu de Paume, v ktorej sa miesto rakety hralo rukou. Kurt bol v tom čase 90 stôp. Takže 45 stôp na každej strane siete. V prípade, že hráč ovládal vyhrať výmenu mohol postupovať o 15 stôp, na druhom mieste o ďalších 15 stôp, ale na 3. mieste iba 10 stôp.

Ale ako sa faktory znížili zo 45 na 40To je, aby nestál hneď vedľa siete. Takže to pridáva až 40. „Faktom je, že nikto nechápe, prečo je to tak,“ dodal Wilson. A prečo v skutočnosti, keď bodovanie nie je uvedené „absolútne nie“, na druhej strane sa však hovorí „láska“? Tento výraz sa používa nielen na vyjadrenie lásky, ale aj na odhalenie, že človek nemá nič. A tiež nielen v tenise, ale napríklad v kartách. Ďalšou možnosťou je, že pôvod zostáva v súvislosti „stávkovanie lásky“, čo znamená hrať pre potešenie. Jedna variácia, ku ktorej sú naklonení aj odborníci, spomína skreslenie francúzskeho výrazu “ l ‚oeuf“, čo znamená“vajcia“. Používa sa napríklad v baseballe alebo krikete. Avšak, keď ste niekedy predtým v úmysle opísať začiatok Tenis bodovania na osobu, uistite sa, upozorniť dopredu, že nikto nevie správnu odpoveď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *